FAQ: Chilei bajnokság, Primera B.

Indoklás: Erre a párharcra már múlt héten is sikeresen fogadtam nagy tétben, így érdemesnek látom továbbvinni az akkori gondolatmenetem. Mert bár látszott az Iquique játéknál múlt héten, hogy előtte majdnem 1 hónapja nem volt meccsük, ezért igen nehezen záródtak csak vissza a szokásos futballjukba; de miután belelendültek a 2. félidőben már egyáltalán nem volt kérdés, hogy ők az Antofagastához képest mennyivel jobb csapat. Hazai pályán a visszavágón ez még korábban kijöhet, hiszen ne felejtsük el: az Antofagasta az idei 3 mérkőzésükből még egyet sem nyert meg (0-3, 2-3, 2-2). Sok mindent leírtam már ennek a párharcnak az előzményeiről az odavágós elemzésemben ( https://ttbksport.com/antofagasta-deportes-iquique/ ), így most nem szaporítom a szót; csak annyit mondok hogy ugyanolyan elsöprő támadó focira számítok a Deportestől, mint amit az utolsó 30 percben láttunk. Ráadásul visszatér hozzájuk: Salinas (csapatkapitány, balhátvéd) és Orellana (védekező középpályás), így hátul sokkal stabilabbak lehetnek. Ezzel szemben az Antofagastából többek közt: Cavero (2. számú középhátvéd) és Ubilla (szélső) is maródiak lesznek. Tippem: 2-0

Végeredmény: 3-0 => a tipp NYERT! 🙂